ارتقاء مپنا به یک شرکت صاحب فناوری و مالک دانش/ مبادله قرارداد ساخت 5000 مگاوات نیروگاه

از این پس در كنار توسعه سرويسهاي جانبي كلاس E براي پشتيباني مؤثر بهره برداران آنها، به پلتفرم MGT-75 براي کلاسهاي بالاتر خواهیم ‌پرداخت.

قائم‌مقام شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) در همایش معرفی توربین گاز جدید MGT-70(3) ضمن بيان اين خبر به تشريح تاریخچه طراحي و توسعه اين توربین پرداخت.
اين همايش با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی، مديركل دفتر صنايع، ماشين سازي و تجهيزات وزارت صنايع، مديركل تجاري سازي فناوري وزارت نفت، مديران ارشد نيروگاهها، نمایندگان کارفرمایان و جمعي از مدیران و كارشناسان مرتبط در گروه مپنا برگزار شد،
محمد اولیاء افزود: این ماشین جديد نقطه اوج توربین‌های کلاس E محسوب می‌شود و از این پس در كنار توسعه سرويسهاي جانبي كلاس E براي پشتيباني مؤثر بهره­برداران آنها، به پلتفرم MGT-75 براي کلاس­هاي بالاتر خواهیم ‌پرداخت. وی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری طولانی مدت و تحقیق و توسعه روی این ماشین صورت گرفته و این گونه سرمایه‌گذاری‌ها یکی از مسیرهای مهم توسعه محصول و فناوری در گروه مپنا است.
بیان ویژگی‌های توربین گاز جدید گروه مپنا از جمله افزایش راندمان به 36.4 درصد، افزایش توان به 185 مگاوات و قرارگیری توربین در شرایط بهینه، سطح آلایندگی پایین، انعطاف‌پذیری بالا در مقایسه با توربین‌های مشابه، کاهش پنج درصدی انتشار دی اکسید کربن، قابليت سيكل تركيبي تا راندمان 55% ، ارتقاء توان ژنراتور در ورژنهاي مختلف تا 185 مگاوات، تکیه بر کاهش زمان و کاهش هزینه از جمله مزایا و ویژگی‌هايي است که دیگر کارشناسان و مدیران گروه مپنا برای مدعوین این همایش تشریح کردند.
در ادامه هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، خاطرنشان کرد: ما هم‌اکنون حدود 200 توربین کلاس E در شبکه در اختیار داریم و خلاقیت جدید مپنا باعث می‌شود از 200 واحد توربین کنونی، حدود چهار هزار مگاوات برق بیشتر در یک بازه زمانی 4 یا 5 ساله تولید شود.
وی از برنامه‌ریزی در وزارت نیرو و پژوهشگاه نیرو برای همکاری مشترک و انعقاد قرارداد با گروه مپنا جهت ارتقاء توربین‌های كلاس E به F خبر داد و ادامه داد: با اجرایی شدن این قرارداد، تعدادی از واحدهای نیروگاهی کلاس E آپگرید خواهند شد و در این صورت توربین‌های کنونی به 225 مگاوات تبدیل می‌شوند که امری بی سابقه است و بهره‌وری، راندمان و توان نیروگاه افزایش و مصرف سوخت کاهش می‌یابد. وی با اشاره به حمایت وزارت نیرو از قرارداد جدید با مپنا تصریح کرد: قطعاً وزارت نیرو بخش عمده هزینه‌های این پروزه را تقبل خواهد کرد. فلاحتیان از انعقاد قرارداد با مپنا جهت احداث پنج هزار مگاوات توربین‌های كلاس F خبر داد.
اين در حالي است كه پيش­تر محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی، نيز در خصوص صدور مجوز انعقاد قرارداد 5 هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی، گفته بود كه مجوز انعقاد قرارداد از کمیسیون تَرک تشریفات اخذ شد و در حال تنظیم اسناد و مدارک برای تبادل قرارداد با مپنا برای ساخت 5 هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی هستیم.
در پايان مديرعامل گروه مپنا نیز اظهار داشت: ممکن است بتوان نيروگاه‌هاي داراي راندمان بسيار بالا مثلا در حد بالاي 70 درصد را احداث كرد، با اين حال باید دانست این گونه واحدها لزوما اقتصادي و به صرفه نخواهند بود و در احداث نيروگاه‌هاي داراي راندمان بالا، شرط فعالیت "اقتصادي بودن" است. وي با بيان آمارهاي ظرفيت شبكه نيروگاهي كشور، خاطرنشان كرد: به نظر مي‌رسد، مناسب است تا 10 درصد شبكه از طريق توربين‌هاي بزرگ توليد شود و مابقي بهتر است از سبد محصولات اندازه متوسط و كوچك تأمین گردد.
وي افزود: گروه مپنا 12 واحد نيروگاهي از مدل توربين جديد را به كشور عراق به فروش رسانده و به شركت صاحب فناوري و مالك دانش آن تبديل شده است. دكتر علي‌آبادي اظهار داشت: به زودي مپنا خدمت جديدي تحت عنوان Condition Monitoring را ارائه مي‌كند که با اجرایی شدن آن نبض سيستم نيروگاه‌ها در اختيار مشتريان قرار خواهد گرفت، به عنوان مثال اطلاعات فنی هر توربين بادي به صورت آنلاين در اختيار بهره بردار قرار مي‌گيرد.
 
منبع : روابط عمومی گروه مپنا      1396/6/14 17:19


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :