3 هزار مگاوات نیروگاه جدید تا تابستان 97 وارد مدار می‌شود

مدیرعامل شرکت تولید برق نیروگاه‌های حرارتی گفت: این شرکت با توجه به برنامه زمان‌بندی و استراتژی کلی بخش برق، برنامه‌های تولید و تعمیرات دوره‌ای در بخش نیروگاهی برای آمادگی پیک مصرف سال 97 را با دقت تمام در دست اجرا دارد.
 
مهندس «محسن طرزطلب» مدیرعامل شرکت تولید برق نیروگاه‌های حرارتی در مورد روند برنامه‌های بخش تولید برای پیک سال آینده اظهار داشت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تا اردیبهشت ماه سال آینده قرار است حدود 3000 مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شود که این امر می‌تواند در پوشش پیک سال آینده بسیار مؤثر واقع شود.
وی افزود: بخش تولید نیروگاه‌های حرارتی در پیک سال جاری نیز موفق عمل کرد و ما توانستیم با همکاری سایر بخش‌ها از پیک بی سابقه 55 هزار و 400 مگاواتی با موفقیت عبور کنیم و رکورد عدم خاموشی را در 15 سال گذشته ثبت کنیم.
وی با اشاره به برنامه‌های این شرکت برای اجرای برنامه تعمیرات نیروگاهی در سال جاری گفت: با توجه به ذخیره کافی برق و روند پیش بینی‌ها مبنی بر عدم وقوع رکورد شکنی دوباره مصرف برق در تابستان سال جاری، احتمالاً روند فرستادن نیروگاه برای تعمیرات تا چند هفته آتي آغاز خواهد شد.
طرز طلب تأکید کرد: بناست از مهرماه سال جاری تا اردیبهشت ماه سال 97، ماهانه حداقل 320 مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شود، که این امر می‌تواند در روند پوشش مصرف برق در تابستان سال 97 بسیار مؤثر باشد.
 
   1396/6/14 17:28


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :