۹۴ درصد توان تولید انرژی کشور در سال‌های کم آب به عهده نیروگاه‌های حرارتی است

نیروگاه‌های آبی در سال‌های گذشته ۱۰ هزار مگاوات برق تولید می‌کردند که در سال جاری به خاطر پر نبودن مخازن سعی می‌شود هم در پایین‌دست کمتر مصرف شود و هم نیروگاه‌های حرارتی اضافه شود تا پیک سال ۹۷ با کمترین مشکل سپری شود.

 
محسن طرزطلب اظهار داشت: برای پیک‌بار سال ۹۷ برنامه‌ریزی شده است ۳۵۰۰ مگاوات از ابتدای امسال تا پیک‌بار سال آینده به ظرفیت موجود برق کشور اضافه کنیم که اگر شرایط آب‌وهوا یاری کند و از سد‌ها به‌صورت حداکثری برق بگیریم مشکل خاصی در بحث پیک مصرف نخواهیم داشت.
طزرطلب ظرفیت منصوب کل نیروگاه‌های کشور ۷۸ هزار و ۳۸۳ هزار مگاوات را عنوان کرد و گفت: از این میزان نیروگاه‌های حرارتی نزدیک به ۸۲ درصد یعنی ۶۳ هزار مگاوات است و ۹۴ درصد توان تولید انرژی کشور در سال‌های کم آب، بارش بر دوش نیروگاه‌های حرارتی است.
وی با بیان این‌که به دنبال این هستیم برای مدیریت تقاضا برنامه‌ریزی کنیم تا سال آینده را به‌خوبی سپری کنیم، تصریح کرد: با توجه به کاهش بارندگی نگران هستیم که ظرفیت حداکثری در پیک سال‌های گذشته استفاده کردیم در سال‌های آینده نداشته باشیم.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور پیک مصرف برق کشور را حدود ۲۰۰ ساعت در ماه‌های تیر و مرداد عنوان کرد و تاکید کرد: نیروگاه‌های آبی در سال‌های گذشته ۱۰ هزار مگاوات برق تولید می‌کردند که در سال جاری به خاطر پر نبودن مخازن سعی می‌شود هم در پایین‌دست کمتر مصرف شود و هم نیروگاه‌های حرارتی اضافه شود تا پیک سال ۹۷ با کمترین مشکل سپری شود.
منبع : پایگاه خبری برق نیوز      1396/11/21 11:52


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :